شرکت دانش بنیان فناوری اطلاعات گیلانت

ارائه راهکارهای نوین بانکداری الکترونیک و تجهیزات ارتباطات امن بانکی

دستگاه تجمیع کننده پهنای باند

از راهکارهای اتصال دستگاههای خودپرداز سیار و ثابت به شبکه بانکی، استفاده از سرویس های ماهواره و سرویس های MPLSمیباشد.که این اتصال هم از نظر تجهیزات و هم از نظر شارژ های ماهانه پرهزینه میباشد.همچنین در بسیاری از مناطق کشور امکانات واگذاری خطوط MPLS توسط شرکت مخابرات یا شرکت ارتباطات زیرساخت کشور چه از نظر عدم امکانات فنی و چه از نظر محدودیت فنی امکان پذیر نمیباشد. به طور مثال هزینه تجهیزات ماهواره به صورت تقریبی بین 25 تا 40 میلیون تومان و هزینه ماهیانه بین 400 تا 1000 دلار در ماه خواهد بود.علاوه بر این ماهواره در هر نقطه امکان اتصال را نخواهند داشت.

شرکت گیلانت پس از D&R در این زمینه اقدام به ساخت اولین Bonding Router در کشور، ویژه دستگاههای خودپرداز نمود، که امکان اتصال دستگاهای خود پرداز را در تمام نقاط کشور که دارای پوشش اپراتورهای تلفن همراه و ثابت درکشور باشد میسر میسازد.

از جمله مزایای بکارگیری از این روتر میتوان به کاهش هزینه تجهیزات به یک پنجم و هزینه ماهیانه به یک دهم اشاره نمود . علاوه بر آن ، محدودیت های استفاده از ماهواره را نخواهد داشت . سرعت برقراری سرویس ، پرتابل بودن سرویس ، هزینه پایین سرویس ، برقراری ارتباط در بیش از 90درصد مناطق کشور، امنیت بالای دستگاه ، عدم وابستگی بانکها به اپراتورهایی همچون شرکت مخابرات ، عدم محدودیت در برقراری سرویس در نقاط خاص و همچنین برقراری ارتباط خودپرداز در کوتاه ترین زمان از سایر مزایای این روتر میباشد.

  • دارای 3 ورودی 2g/3g/4g اپراتور های فعلی کشور
  • 7 پورت WAN برای اتصال کانکشن Ethernet
  • دارای ماژول مستقل پیام کوتاه بر روی روتر جهت ارسال پیام برای تمامی پارامترهای دستوری به صورت اسکریپت نویسی
  • این روتر پهنای باند های اپراتورها را تجمیع و Failover نموده و از یک پورت مدیریت شده خروج میدهد .
  • امکان نصب آنتن اکسترنال تا db30 در نقاطی که مشکل دریافت سیگنال وجود دارد .
  • دارای برق پرتابل و پنل خورشیدی جهت شارژ روتر و خروجی wifi
  • این دستگاه باندینگ روتر میباشد و علاوه بر تجمیع پهنای باند یک روتر کاملا حرفه ای در حوزه شبکه با پارامتر های کاملا تخصصی میباشد .
Mamun Srizon